Založ si blog

Schizofrénia bratislavských poslancov

Už ani neviem po koľký krát sa minulý týždeň mestské zastupiteľstvo zaoberalo parkovacou politikou. Opäť si obyvatelia vypočuli, že ich volení zástupcovia vedia, že je to snáď najpálčivejší problém hlavného mesta a že ak sa niečo neudeje (rozumej – ak oni niečo nespravia) tak v blízkej budúcnosti môže doprava skolabovať. Opäť zaznelo množstvo čiernych a ešte čiernejších scenárov. Človek by si pomyslel, že po tých rokoch diskusií sa to už snáď niekam pohne. Čuduj sa svete – nepohlo sa. Mnohí bratislavskí (a v Petržalke aj tí mestskočastní) poslanci totiž vedia len kritizovať, len zabraňovať, alebo hľadať vinníka. Máloktorí – a v parkovacej politike je to možno vypuklejšie než inde – vedia prinášať aj riešenia. V Petržalke sme nejaký systém pripravený mali – môžeme sa stále dohadovať o tom, či bol alebo nebol dokonalý. Dnes – po troch rokoch – sme už mohli mať všetky nedostatky odstránené, systém vyladený a mohli sme byť o kusisko ďalej. Ok, vtedy petržalskí poslanci naše riešenie odmietli. Ja som sa s tým vysporiadal, aj keď stále pociťujem ako obrovský deficit, že práve v tejto oblasti sme ľudí sklamali. Najmä tí, ktorí stáli na barikádach odporu sa však dušovali, že majú vlastné riešenia, lepšie – tak sa pýtam – kde sú? Za tri roky neurobili nič… Opäť len dokázali, že ich politickým nástrojom je len kritika bez akéhokoľvek reálneho prínosu. Parkovacia politika nie je čierno-biela. To nie je len o tom, či áno alebo nie –existuje ešte veľa otázok, mnohé sú bez momentálnej odpovede, je tu viacero problémov, ktoré je potrebné doriešiť, mnoho súvislostí… Ale výsledkom nemôže byť predsa to, že neurobíme nič a to niekoľko rokov za sebou… A to sa deje aj na úrovni hlavného mesta s parkovacou politikou, ktorú predkladá opakovane primátor, ktorá tiež nie je dokonalá, ale je platformou na ďalšie riešenia a ďalšie zlepšovanie. Ja osobne som k nej podával pozmeňovacie návrhy, ktoré odrážali diskusie v Petržalke a mohli ju niekam posunúť. Väčšina poslancov ju ale len čiernobielo odmietla.

Absurdné v celej situácii je však to, čo sa udialo na tom istom rokovaní zastupiteľstva. Pri parkovacej politike hlavným argumentom jej odporcov je, že najprv treba vytvoriť dostatok parkovacích miest a potom ich regulovať. Okrem toho, že je to absolútne nerealizovateľné a to hneď z niekoľkých dôvodov, na to takto ani nikde inde nešli. Ale o tom si každý môže myslieť svoje. Ale ak niekto neschváli parkovaciu politiku, lebo nie je dostatok parkovacích kapacít, prečo potom vystupuje proti výstavbe garážového domu, s ktorým dokonca veľmi vzácne súhlasia a vítajú ho aj obyvatelia dotknutej lokality? A to dokonca s argumentom, že najprv je potrebné vytvoriť systém!!! Išlo o garážový dom na Vavilovovej ulici v Petržalke, ktorý investor pripravuje už od roku 2014 a pri ktorého príprave úzko komunikuje s obyvateľmi. Zapracoval takmer všetky pripomienky a my máme k dispozícii súhlas cca 800 obyvateľov okolitých domov s touto výstavbou.

Mestské zastupiteľstvo mal opäť len usvedčilo v tom, že si nevie alebo nechce poradiť s témou parkovania v hlavnom meste. Aj tu prevládajú emócie a snaha kritizovať všetko nad racionálnymi úvahami, spejúcimi k reálnej pomoci bratislavčanom. Rád by som vyzval poslancov, ktorí opätovne neschválili návrh parkovacej politiky, aby konečne predložili svoje návrhy. Toho by som sa však celkom určite nedočkal, takže je to úplne zbytočné…

 

Správa o stave Petržalky

22.10.2018

Petržalku nechávam vo výbornej kondícii Jedným z najvážnejších indikátorov kondície mesta či obce môže byť stav financií, zadĺženosť, resp. jej celkové hospodárenie. Okrem toho, že viac »

Serióznosť volebných kampaní je naďalej len zbožným želaním. .. žiaľ. ..

04.10.2018

Kandidát na starostu Petržalky M. Dragúň sa v predvolebnej kampani v snahe zaujať nebráni ani tomu, že si osobuje právo vykladať zákon či upozornenia prokuratúry. Opäť klame, zavádza a vyvoláva viac »

Prečo som sa rozhodol nekandidovať na starostu Petržalky

12.09.2018

Nepokračovať po piatich úspešných voľbách vo funkcii starostu Petržalky - najväčšej mestskej časti hlavného mesta Bratislavy, bolo jedným z mojich najťažších životných rozhodnutí. viac »

USA, biely dom, washington

Muž chcel zaútočiť na Biely dom a Sochu slobody

17.01.2019 07:17

Dvadsaťjedenročný extrémista požiadal agenta v utajení, aby mu zohnal zbrane a výbušniny.

Huawei logo

Spoločnosť Huawei vyšetrujú za údajnú krádež obchodných tajomstiev

17.01.2019 06:27

Čínsky koncern Huawei je najväčším svetovým výrobcom telekomunikačných zariadení.

Plyn, Varič, Horák

Česi majú ešte drahšie energie ako Slováci

17.01.2019 06:00

V rámci krajín V4 zaplatia za elektrinu aj plyn menej ako na Slovensku v Maďarsku a Poľsku.

jan palach, upálenie, sprievod

Palachovo upálenie pripomenul v Prahe aj sprievod svetiel

16.01.2019 23:00

Na ten sa v stredu večer vydalo z Václavského na Staromestské námestie vyše tisíc ľudí.

Vladimír Bajan

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 10
Celková čítanosť: 60605x
Priemerná čítanosť článkov: 6061x

Autor blogu

Kategórie