Založ si blog

3200 slov. ..

Tak!

Vypočuli sme si prejav pána prezidenta…Takmer 3200 slov. Rôznych, takmer výlučne kritických. Taká je doba, keď chce byť človek „cool“, musí byť takýto. Ako v krčme, inak by nezapadol do partie.

Nie, nechcem hodnotiť prejav pána prezidenta, myslím, že sa na ňom ešte “ vybláznia“ mnohí politici a rôzni komentátori. Iba mi nedá nevyjadriť jeden postreh. A určite to nebude cez 3000 slov.

Roky pracujem v regionálnej a miestnej samospráve. Za tých viac ako 25 rokov som sa stretával so všetkými prezidentmi či ostatnými vrcholovým politikmi v našom štáte. Väčšina z nich prejavovala úprimný záujem o problémy, ktoré každodenne riešia starostky, starostovia, primátorky  a primátori. Nakoniec, hovorí sa, že keď nezaberie štát, stále je tu richtár, ktorý v núdzi pomôže. Alebo aj to, že svojho občana vieme na obciach „vybaviť “ od rodného až po úmrtný list… Pri každom stretnutí sa vrcholoví politici zaujímali o konkrétne problémy konkrétnych ľudí v jednotlivých obciach. Ani za posledný rok to nebolo v mestách a obciach v našej krajine iné –  riešili sme vážne problémy v regionálnom školstve, s opatrovateľkami, či v životnom prostredí. Tisíce nových miest v škôlkach, obnovené obce, školy, parky.. Mnoho nových investícii, tvoriacich nové pracovné príležitosti. Inšpiratívne úspešné projekty vo všetkých oblastiach každodenného života…Áno, riešili sme problémy  reálneho života ľudí z mäsa a kostí, každý deň, sobotu, či nedeľu… Mohol by som pokračovať, ale načo. O toto dnes nie je záujem. Jednoducho neexistujeme. Aspoň podľa pána prezidenta, pardon – jeho poradcov, čo mu prejav písali. Pôvodne som sa nádejal, že si vypočujem správu o stave spoločnosti. Ale obce a mestá sú neoddeliteľnou súčasťou nášho života… Nedočkal som sa. To si naozaj všetci na hrade myslia, že 5 miliónov ľudí žije každý deň len politikou a sledovaním osobných anymozít, riešených veľakrát dosť primitívnym spôsobom a slovníkom? Na hrade majú pocit, že reálny život je to, čo žijú na hrade, č na parlamentnom kopci, alebo v straníckych centrálach. Odkaz týchto viac ako 3000 slov? Skutočné problémy sú tie, o ktorých vám, občania, hovoríme, my, politici a nie tie, ktoré skutočne každodenne žijete ! Iste, stala sa tragédia, ktorá pohla istými vrstvami našej celospoločenskej existencie. Verte však, pán prezident, páni politici, táto krajina sa hýbe dopredu aj vďaka úžasnej robote v obciach a mestách. Nechajme preto orgány činné v trestnom konaní robiť svoju robotu, nechajme iné vyšetrovacie orgány robiť to, čo majú, ale obráťme svoju pozornosť aj tam, kde sa žije život tejto krajiny. Nádejal som sa, že v prejave zaznie aspoň zmienka o skutočnom živote v mestách a obciach. Možno o blížiacich sa voľbách do miest a obcí, ktoré sa budú konať v novembri tohto roku a ktoré naznačia ďalšie smerovanie a osudy samospráv…Na sneme ZMOSu sme z úst pán prezidenta síce počuli, že vraj budú dôležité a záleží nám mu nich. Ako však potvrdilo jeho videnie stavu krajiny, boli a sú to slová, len slová.. Nakoniec to potvrdil aj jeho ostatný prejav v NR SR.. Len pochybenie, či zábudlivosť ? Nie, len ignorácia a nezáujem.. Škoda.

Schizofrénia bratislavských poslancov

02.10.2017

Už ani neviem po koľký krát sa minulý týždeň mestské zastupiteľstvo zaoberalo parkovacou politikou. Opäť si obyvatelia vypočuli, že ich volení zástupcovia vedia, že je to snáď najpálčivejší viac »

Za Štefanom Nosáľom

25.07.2017

Nad odchodom Štefana Nosáľa sa dá smútiť, ale nie za ním plakať. Pretože tieto najprirodzenejšie prejavy ľudskej duše, jej bôľu, by popreli všetko, čo folklórny velikán, prvý Lúčničiar viac »

Nesrovnalov vztýčený prostredník

06.07.2017

O tom, že primátor Nesrovnal nepotrebuje k svojim rabovačkám na magistráte nikoho, som už písal. To, čo dokázal za posledné dni, je však už ďaleko za hranicami pochopenia a zrejme aj zákonnosti. viac »

Michael Cohen

Americkí vyšetrovatelia preverujú úver Trumpovho exprávníka

20.08.2018 23:21

Michael Cohen si na financovanie taxislužby požičal 20 miliónov dolárov.

trump

Biely dom prepustil autora Trumpových prejavov

20.08.2018 23:01

Darren Beattie sa zúčastnil na zhromaždení belošských nacionalistov.

Donald Trump

Trump obvinil Čínu aj Európsku úniu z menových manipulácií

20.08.2018 23:01

Americký prezident Donald Trump v rozhovore s agentúrou Reuters obvinil Európsku úniu a Čínu z menových manipulácií.

SR NRSR prášok polícia vchod uzavretie BAX

V Bratislave zavraždili 58-ročnú ženu

20.08.2018 22:40

Podozrivého policajti po pár minútach pátrania zadržali.

Vladimír Bajan

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 7
Celková čítanosť: 42977x
Priemerná čítanosť článkov: 6140x

Autor blogu

Kategórie