Založ si blog

3200 slov. ..

Tak!

Vypočuli sme si prejav pána prezidenta…Takmer 3200 slov. Rôznych, takmer výlučne kritických. Taká je doba, keď chce byť človek „cool“, musí byť takýto. Ako v krčme, inak by nezapadol do partie.

Nie, nechcem hodnotiť prejav pána prezidenta, myslím, že sa na ňom ešte “ vybláznia“ mnohí politici a rôzni komentátori. Iba mi nedá nevyjadriť jeden postreh. A určite to nebude cez 3000 slov.

Roky pracujem v regionálnej a miestnej samospráve. Za tých viac ako 25 rokov som sa stretával so všetkými prezidentmi či ostatnými vrcholovým politikmi v našom štáte. Väčšina z nich prejavovala úprimný záujem o problémy, ktoré každodenne riešia starostky, starostovia, primátorky  a primátori. Nakoniec, hovorí sa, že keď nezaberie štát, stále je tu richtár, ktorý v núdzi pomôže. Alebo aj to, že svojho občana vieme na obciach „vybaviť “ od rodného až po úmrtný list… Pri každom stretnutí sa vrcholoví politici zaujímali o konkrétne problémy konkrétnych ľudí v jednotlivých obciach. Ani za posledný rok to nebolo v mestách a obciach v našej krajine iné –  riešili sme vážne problémy v regionálnom školstve, s opatrovateľkami, či v životnom prostredí. Tisíce nových miest v škôlkach, obnovené obce, školy, parky.. Mnoho nových investícii, tvoriacich nové pracovné príležitosti. Inšpiratívne úspešné projekty vo všetkých oblastiach každodenného života…Áno, riešili sme problémy  reálneho života ľudí z mäsa a kostí, každý deň, sobotu, či nedeľu… Mohol by som pokračovať, ale načo. O toto dnes nie je záujem. Jednoducho neexistujeme. Aspoň podľa pána prezidenta, pardon – jeho poradcov, čo mu prejav písali. Pôvodne som sa nádejal, že si vypočujem správu o stave spoločnosti. Ale obce a mestá sú neoddeliteľnou súčasťou nášho života… Nedočkal som sa. To si naozaj všetci na hrade myslia, že 5 miliónov ľudí žije každý deň len politikou a sledovaním osobných anymozít, riešených veľakrát dosť primitívnym spôsobom a slovníkom? Na hrade majú pocit, že reálny život je to, čo žijú na hrade, č na parlamentnom kopci, alebo v straníckych centrálach. Odkaz týchto viac ako 3000 slov? Skutočné problémy sú tie, o ktorých vám, občania, hovoríme, my, politici a nie tie, ktoré skutočne každodenne žijete ! Iste, stala sa tragédia, ktorá pohla istými vrstvami našej celospoločenskej existencie. Verte však, pán prezident, páni politici, táto krajina sa hýbe dopredu aj vďaka úžasnej robote v obciach a mestách. Nechajme preto orgány činné v trestnom konaní robiť svoju robotu, nechajme iné vyšetrovacie orgány robiť to, čo majú, ale obráťme svoju pozornosť aj tam, kde sa žije život tejto krajiny. Nádejal som sa, že v prejave zaznie aspoň zmienka o skutočnom živote v mestách a obciach. Možno o blížiacich sa voľbách do miest a obcí, ktoré sa budú konať v novembri tohto roku a ktoré naznačia ďalšie smerovanie a osudy samospráv…Na sneme ZMOSu sme z úst pán prezidenta síce počuli, že vraj budú dôležité a záleží nám mu nich. Ako však potvrdilo jeho videnie stavu krajiny, boli a sú to slová, len slová.. Nakoniec to potvrdil aj jeho ostatný prejav v NR SR.. Len pochybenie, či zábudlivosť ? Nie, len ignorácia a nezáujem.. Škoda.

Správa o stave Petržalky

22.10.2018

Petržalku nechávam vo výbornej kondícii Jedným z najvážnejších indikátorov kondície mesta či obce môže byť stav financií, zadĺženosť, resp. jej celkové hospodárenie. Okrem toho, že viac »

Serióznosť volebných kampaní je naďalej len zbožným želaním. .. žiaľ. ..

04.10.2018

Kandidát na starostu Petržalky M. Dragúň sa v predvolebnej kampani v snahe zaujať nebráni ani tomu, že si osobuje právo vykladať zákon či upozornenia prokuratúry. Opäť klame, zavádza a vyvoláva viac »

Prečo som sa rozhodol nekandidovať na starostu Petržalky

12.09.2018

Nepokračovať po piatich úspešných voľbách vo funkcii starostu Petržalky - najväčšej mestskej časti hlavného mesta Bratislavy, bolo jedným z mojich najťažších životných rozhodnutí. viac »

TAIWAN, delostrelectvo, tank, vojaci, armáda, cvičenie

Taiwan uskutočnil v reakcii na čínsku hrozbu vojenské cvičenia

17.01.2019 07:52

Tento krok prichádza po opätovných hrozbách zo strany Číny, ktorá považuje ostrovný Taiwan za svoju súčasť.

USA, biely dom, washington

Muž chcel zaútočiť na Biely dom a Sochu slobody

17.01.2019 07:17

Dvadsaťjedenročný extrémista požiadal agenta v utajení, aby mu zohnal zbrane a výbušniny.

Huawei logo

Spoločnosť Huawei vyšetrujú za údajnú krádež obchodných tajomstiev

17.01.2019 06:27

Čínsky koncern Huawei je najväčším svetovým výrobcom telekomunikačných zariadení.

Plyn, Varič, Horák

Česi majú ešte drahšie energie ako Slováci

17.01.2019 06:00

V rámci krajín V4 zaplatia za elektrinu aj plyn menej ako na Slovensku v Maďarsku a Poľsku.

Vladimír Bajan

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 10
Celková čítanosť: 60608x
Priemerná čítanosť článkov: 6061x

Autor blogu

Kategórie