Založ si blog

Serióznosť volebných kampaní je naďalej len zbožným želaním. .. žiaľ. ..

Kandidát na starostu Petržalky M. Dragúň sa v predvolebnej kampani v snahe zaujať nebráni ani tomu, že si osobuje právo vykladať zákon či upozornenia prokuratúry. Opäť klame, zavádza a vyvoláva dojem nezákonnosti. A médiá mu na to samozrejme radi skočia.

Konštatovanie, ktoré uviedol novinárom M. D. je vytrhnuté z kontextu, pretože v tom istom liste nájdete aj túto vetu : „Postupom stavebného úradu nebolo zistené závažné vecné pochybenie, nakoľko stavebný úrad vydal predbežné povolenie na uskutočnenie udržiavacích prác na stavbe nástupnej plošiny do reštaurácie UFO na moste SNP, ktoré mali riešiť výlučne havarijný stav stavby.“ Akurát pánovi kandidátovi sa to hodí do kampane inak. Išlo v podstate len o spor v tom, či paragraf stavebného zákona, na základe ktorého sa malo jednať o haváriu, bol použitý správne. Nikto však nespochybnil, ani prokuratúra, že havarijný stav na moste SNP je.  A o havarijnom stave hovorí aj záväzné stanovisko Krajského pamiatkového úradu, v ktorom súhlasí s opravou havarijného stavu lávok na Moste SNP za určitých podmienok, takže aj pamiatkári vedia, že tam nebezpečenstvo hrozí.

To, že stavebník vykonával práce aj nad rámec predbežného povolenia, je vec druhá. V tomto prípade však pán kandidát, keďže tomu nerozumie a len hľadá senzáciu,  splieta hrušky s jahodami. Pretože tu ide o dve konania – jedno o odstránení havarijného stavu a druhé –o odstránení stavby s možnosťou dodatočného povolenia – a to sa týka práve tých prác, ktoré stavebník vykonal nad rámec predbežného povolenia na odstránenie havarijného stavu. Tu už ale stavebný úrad koná od júna t.r. a to aj bez pána Dragúňa. Dnes už dokonca ani nehovoríme o možnosti dodatočného povolenia, pretože stavebník v určenom termíne nedoložil všetky potrebné doklady a ani nepožiadal o predĺženie lehoty. Dnes už stavebný úrad koná len o odstránení stavby. A aj to bez výziev od pána Dragúňa.

Desivý – v tom najhoršom slova zmysle – je aj postoj vlastníka, teda toho, kto by mal povedať zásadné slovo v tom, čo s týmto prípadom, čo s týmto konaním. Hlavné mesto a pán primátor však len ticho sledujú, čo sa deje a všetku špinu hádžu na stavebný úrad. Práve jeho alibistický a ľahostajný postoj doteraz spôsobil, že objekt je v havarijnom stave, ale tvári sa, že sa ho to vlastne ani netýka…Takto sa správa zodpovedný vlastník???

Aj takéto metódy zavádzania a populizmu sú jedným z dôvodov, prečo nekandidujem. Ak sa to kandidátom ale aj médiám hodí, naskočia na vlnu umelo vyvolaných senzácií a klamstiev a počítajú pritom s tým, že zákony dokonale verejnosť nepozná, preto sa dá ľahko zmanipulovať a ohúriť.

Naozaj neviem, čo pre Petržalku pán D. urobil, ale viem, že by si asi na svoju vlastnú zodpovednosť nezobral, ak by sa pod mostom SNP niekomu niečo stalo. Úraz, nehoda, nešťastie… A možno by aj to len opäť využil na svoje zviditeľnenie, prekrútil a vyvolal kauzu, ktorú by samozrejme nevedel riešiť. Lebo výsledky pôsobenia jeho a jemu podobných som zatiaľ nevidel…

Bohužiaľ, toto sú kandidáti, ktorí nemajú čo reálne ponúknuť a preto vyvolávajú konflikty, kauzy, prekrúcajú, klamú, čím zasahujú cielene tie najnižšie ľudské pudy – obavy, zúfalstvo, znechutenie – a tie sú najcitlivejšie. Ostáva len veriť, že volič na Slovensku – nielen v Petržalke či v Bratislave – je už ďalej a na vyššej úrovni, ako oni…

 

Matovičov prostredník eurovoľbám a voličom

28.02.2019

Nezvyknem písať blogy o veľkej politike, myslím že rozumiem tej regionálnej či miestnej. Dnes je to trošku iné, nedá mi to. Rozprával som sa s viacerými kolegami - starostami, ktorí pripravujú viac »

Veľká šanca primátora Valla

07.02.2019

O problémoch Bratislavy ako hlavného mesta Slovenska by sa dalo písať veľa. Odborne, emotívne, hanlivo, ale i s pochopením. Ostatné komunálne voľby vygenerovali Bratislavčanom nové vedenie viac »

Správa o stave Petržalky

22.10.2018

Petržalku nechávam vo výbornej kondícii Jedným z najvážnejších indikátorov kondície mesta či obce môže byť stav financií, zadĺženosť, resp. jej celkové hospodárenie. Okrem toho, že viac »

Robert Fico / Smer /

NAŽIVO: Predstavitelia Smeru o návrhu zákona o výživnom a zákona o súdnych poplatkoch

22.08.2019 11:15

Predstavitelia Smeru v tlačovom vyhlásení informujú o návrhoch dvoch zákonov, o výživnom a o súdnych poplatkoch. Sledujte naživo.

polícia, obchodná ulica

Policajná stanica na Obchodnej bude kontaktným centrom i zónou bezpečia

22.08.2019 10:42

Ukázalo sa, že len navýšenie počtu a frekvencie hliadok polície k zlepšeniu bezpečnostnej situácie na Obchodnej ulici nestačí.

Syria, výbuch, utok, nálet, bombardovanie

Izraelské letectvo podniklo nálety na ciele hnutia Hamas

22.08.2019 10:00

Išlo o odvetu za vypálenie rakiet z palestínskeho územia smerom na juh Izraela.

elektricka, mhd, doprava

Štrajk v prvý školský deň. Bratislavská MHD sa zastaví na tri hodiny

22.08.2019 09:50

Vodiči mestskej hromadnej dopravy (MHD) v Bratislave chystajú na pondelok 2. septembra v čase od 04:00 – 07:00 výstražný štrajk.

Vladimír Bajan

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 12
Celková čítanosť: 66984x
Priemerná čítanosť článkov: 5582x

Autor blogu

Kategórie